Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Чи підтримуєте Ви дистанційне навчання?
Total 124 common:people_all_forms
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 170 common:people_all_forms

Історія бібліотеки

Date: 10 лютого 2021 о 16:35, Refreshed 26 лютого 2021 о 11:32

    У кожній країні у різні часи бібліотеки виконували важливу місію бути пам’яттю народу, скарбницями культурних цінностей людської цивілізації.
    Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, він зберігач і провідник, який забезпечує користувачам доступ до інформації, знань, і через книгу, наукове та художнє слово утверджує високі духовні ідеали нації.
«Історія – скарбниця наших діянь,
свідок минулого, повчальний приклад 
для сучасності, застереження на майбутнє»
Сервантес
    Бібліотеки в Україні як збірки рукописів та рукописних  книг з’явилися в ХІ ст. при монастирях та церквах. Після Революції і війни 1917-1920 рр. стан бібліотек в Україні змінився. Загинуло багато цінних приватних, переважно поміщицьких і церковних, зібрань – лише частину їх удалося врятувати місцевим культурним діячам.
    Історія Нобельської сільської бібліотеки починається з хати-читальні, яка діяла в селі у післявоєнні роки в невеликому клубі, де був один стіл і кілька лавок. Завідував такою читальньою Ходневич Данило.
     У 1950 році відкрила двері бібліотека в приміщенні сільської Ради. Першою завідувачкою булла Куцевич Марія Василівна. Весь книжковий фонд налічував десь до двохсот книг і був розміщений в двох шафах.
    З 1956 року і по сьогоднішній день бібліотека знаходиться у великому гарному сільському клубі і має загальну площу 42 м² .
 
    З 1968 по 1990 рр. Сільською бібліотекою завідувала Надія Павлівна Лицевич,
 
а з 1991 по 2009 рр. – Галина Павлівна Нікітін. 
 
В цей період, а точніше в 2002 р. в Зарічненському районі була проведена реорганізація бібліотек. Таким чином з'єднали сільську і шкільну бібліотеки і відтоді вона називається публічно-шкільна бібліотека села Нобель.
    Шкільна бібліотека заснована 1949 р., булла підпорядкована Міністерству освіти, займала одну кімнату і мала площу 12 м², де вміщувався книжковий фонд 1585 книг. Бібліотека працювала у приміщенні старої школи, мала 102 читачі, яких обслуговувала бібліотекар Банул Віра Степанівна.
 
     Дана бібліотека зареєстрована в книзі державної реєстрації бібліотек Дубровицького району 01 жовтня 1964 р. під № 185 за адресою: с.Нобель Нобельської с/Ради Дубровицького району, що підтверджується документом, оригінал якого знаходиться в бібліотеці і поданий час.
                                             
    Книжковий фонд складався з 2254 примірників, які ніде не були зареєстровані. З інвентарної книги №1, яка зберігає реєстрацію літератури, бачимо, що ті книги вже внесені, але точної дати не вказано. Лише після переліку цих примірників, тобто починаючи з №2255, з'являється дата: «25.ХІІ-1965 р.». З цих записів приходимо до висновку, що приймаючи даного числа бібліотеку, працівник зробив належний запис прийнятих книг і далі вже їх реєструє, продовжуючи інвентарний номер за порядком і вказує дату їх надходження. Цим відповідальним за довірену посаду працівником стала 21-річна дівчина Шкльода Надія Василівна, яка пропрацювала бібліотекарем 35 р.
 
 В 1972 році в с. Нобель булла зведена двохповерхова середня школа, де виділили кімнату для бібліотеки, площею 32 м², яка слугує учням і до цього часу (є додатковим приміщенням ПШБ). З1997 р. шкільним бібліотекарем стала Шкльода Жанна Михайлівна, 
 
яка, при об'єднанні бібліотек, і залишилась на даній посаді працювати разом з Галиною Павлівною, яку з 2009 р. замінила Бараннік Галина Олексіївна.
В приміщенні сільського клубу, де працює Галина Олексієвна, бібліотека займає три кімнати. В першій – робоче місце бібліотекаря.
 
Тут же читач має можливість ознайомитись з періодичними виданнями, інформацією публічно-регіонального центру.
  
Також діють виставки: «Постать велетня» (присвячена Т.Г.Шевченку), «Україно, ми твої діти», «Поетеса модерної доби» (присвячена Л.Українці) та ін.
   

    У другій кімнаті – маленький читач має можливість ознайомитись з дитячою літературою. Тут діє виставка «Відчиняє двері казка» для наймолодшого читача.

                               
    Далі – куточок профорієнтації «Ким бути? Подорож у світ професій»
 
    В третій кімнаті розміщений основний фонд – література для дорослих читачів. В цій залі постійно діють виставки: «Літературна Рівненщина», «Нові надходження», тематичні полички: «Поезії вічне джерело», «Загадковий світ фантастики». Тут же до послуг читачів – довідково-бібліографічний аппарат.
                        

                            

    У бібліотечному відділі, що знаходиться в шкільному приміщенні розміщені підручники, методична література для вчителів та художня література, яка в більшості йде за навчальною програмою. На стіні оформлені стенди: «Історія України», «Знай, люби, бережи», «Живи, книго!», «Як до тебе прийшла книга», вислів про книгу; діють постійні виставки: «Іскрометний гуморист Зарічненщини – Роман Демчук», «Про книгу та бібліотеку»,
   
    

«На допомогу навчально-виховному процессу школи», «Реабілітовані історією», «Світло з неба», «Письменники нашого краю», «Наші обереги», «Спадщина роду людського»  та ін.
   
   
    До послуг читачів – медіатека, художнята дитяча література,
   
тематичні теки-накопичувачі,
   

Змістовно проведені масові заходи (тематичні вечори),
    

      

               

                

         

           

бібліотечні уроки.
     
                    
           
Книжковий фонд Нобельської ПШБ становить 13593 примірники, в тому числі: с/п – 521, н/пр.- 759, техніки – 462, гуманітарної літератури – 11851.
 Основний напрямок роботи бібліотеки – краєзнавство. Бібліотекарі з захватом займаються збиранням різної інформації давно забутого минулого і складають до своїх тек-накопичувачів та висвітлюють на стендах, постійно-діючих виставках: «Тут судилась доля народитись нам» та «Старі світлини древнього Нобля».
            
 
В кожній країні у різні часи бібліотеки виконували важливу місію бути пам’яттю народу, скарбницями культурних цінностей людської цивілізації.
        
 

Comments:
Only authorized users can leave comments.