Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Чи підтримуєте Ви дистанційне навчання?
Total 124 common:people_all_forms
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 170 common:people_all_forms

Історія школи

Date: 17 грудня 2018 о 12:25, Refreshed 19 грудня 2018 о 09:33

Історія

Нобельської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

Школа... Тут неозоре море індивідуальної і колективної роботи, тут знахідки, відкриття, радощі І прикрощі... Кожній людині на все життя дорогі спогади про уроки, проведені в школі, про вчителів, які наставляли уму-розуму. Адже саме школа дає людині путівку в життя. Можна скласти велику літературну хрестоматію з шанобливих відгуків випускників про благородний труд учителя-наставника А ми хочемо провести екскурс у минуле, ознайомити вас з пошанованими сільськими вчите­лями села Нобель, які виховали і дали путівку у широкий світ не одному поколінню своїх учнів.

Школа в селі почала працювати з 60 років XIX ст., як церковно-приходська, що давала освіту за 3 класи.

З 1897 року в новому приміщенні, що збудували селяни розпочато навчання за 4 класи. Учителями в цей час були Немирович , Ходневич і Самкович. В школі навчалося 30 учнів. Приміщення цієї школи було спалено в роки І світової війни.

У 1927 році в селі була збудована Спасо-Преображенська церква, яка в реставрованому вигляді діє і до нині. При церкві була відкрита церковно- приходська школа, в якій навчалося 39 хлопчиків і 33 дівчинки.

За часів панської Польщі працювала ще одна школа, яка розміщувалася у хаті Куликович Параскеви , а потім у "Євдокимовій" хаті (господар Проневич Євдоким). У 1938 році школа розміщувалася в 4 пристосованих найманих приміщен­нях (ще "Богданова" і "Герасимова" хата) і давала освіту за 5 класів. Директо­ром був поляк Генрик Домбровський, а вчителями -- Станіслав Ногаль, Ядвіга Домбровська, Юзеф Качмарек. Навчання велося на польській мові і було плат­ним.

 

З вересня 1939 року в школі відкрито 6 класів і навчання велося на українсь­кій мові.

Війна 1941 - 1945 рр. перервала навчання.

Восени 1945 року відкрито початкову школу в тій же «Богдановій" хаті. У цьому ж році сюди приїжджає перша вчителька Банул Віра Степанівна 1925 р.н., родом з Кіровоградщини, яка стала завідуючою школи, а вчителями Хох Василь Антонович і Федорук Олександр Терентійович.

В 1946 році в село прибула Савійсько Ольга Яківна 1923 р.н., вчителька з середньою педагогічною освітою, родом з Київської області. Ось як згадує свій приїзд Ольга Яківна: “З Рівного до Дубровиці приїхала поїздом, а з Дубровиці в Зарічне волами, а в Нобель – кіньми. Приміщення школи було маленьке. Було тільки дві класні кімнати, а заняття проводилося у дві зміни. Життя було важке   Дітей в класах було по 40 – 50 чоловік. Зошитів було мало, бо не було коштів, щоб їх купити. Робили чорнило з сажі, буряків … не було ні красок, ні  олівців. Малювали сажею. Ходили в школу в постолах. Книжок було мало і їх передавали одне одному. Тільки в 50-х роках почали присилати книжки, вся бібліотека вміщувалася в шкільну шафу в одному з кабінетів. Разом з Вірою Степанівною допомагали створювати колгосп у 1949 році. Багато читали лекцій, ходили по хатах і вчили старих людей грамоти, щоб вміли хоча б написати своє прізвище та розписатися”.

У 1947 році приїхала Ложко Раїса Михайлівна - вчителька початкових класів, а у 1948 році – Вепрова Олександра Панасівна 1926р.н., яка викладала в початкових класах на Дідівці.

З 1950 року школа стала семирічною і була розміщена у трьох пристосова­них приміщеннях. Директором була Савійсько Ольга Яківна, яка викладала німецьку мову. В школі навчалось 157 учнів. У цьому ж році прибули вчителі: Братиця Ма­рія Юхимівна 1927 р.н. (арифметика, геометрія), Тремса Галина Андріївна 1926 р.н. (мова і література) і Осоненко Лідія Герасимівна(природа, географія).

У 1953 році прибула Шкіль Леся Леонтіївна 1933 р.н., яка потім довгий час працювала завучем школи. Також прибули Омельчук Микола Васильович (історія, фізкультура), Фролов Андрій Іванович та Левчук Ліна (українська мова, історія).

У 1955 році прибула Гайдай Валентина Григорівна 1935 р.н., яка з 1959 року по 1965 рік працювала  директором школи.

У 1956 році прибув Очатовський Степан Йосипович, який став директором школи і вчителі Куцевич Марія Василівна 1934 р.н., Зволінська Ніна Петрів­на і Скоромна Галина Трохимівна.

 

У серпні 1957 року з дипломом учителя початкових класів приїхала Ташликович Софія Євдокимівна, яка вчила 2-4 ті класи у селі Млини.

У 1959 році прибула Леванда Катерина Костянтинівна 1922 р.н., вчителька історії та географії.

У 1961 році - Сисенко Явдоха Степанівна 1931 р.н. вчителька хімії і біоло­гії.

У 1964 році - Шкльода Пелагея Максимівна вчителька початкових класів.

Всього в школі працювало 14 вчителів і було 144 учні.

 

З 1965 року директором школи працював Шкльода Микола Семенович протягом 22 років. В цей час відбулися чималі зміни в розвитку як матеріаль­ної бази школи, так і навчально-виховної роботи.

У 1969 році прибув Ташликович Микола Петрович, який грав на баяні і ор­ганізував шкільний хор.

У 1970 році у школу прибула Йолтуховська Лідія Михайлівна, вчителька німецької мови і Ромашко Григорій Васильович.

У 1971 році - Криневич Лідія Михайлівна і з села Млини перейшла  працювати Ташликович Софія Євдокимівна.

Багато зусиль, терпіння, здоров'я доклав директор школи Шкльода Микола Семенович, щоб лише за два роки держава побудувала в селі Нобель двохповерхову середню школу. Окремо було збудовано майстер­ню, пришкільний інтернат, шкільну їдальню та ти­повий стрілковий тир.

На будівництві школи працювали робітники Дубровицької будіве­льної організації, місцеві жителі, допомагав колгосп. Посильну допомогу в будівництво школи внесли вчителі та учні, які у вільний від уроків час працюва­ли на новобудові.

Однією з найперших у районі в селі Нобель була побудована нова двопове­рхова школа з великим фізкультурним залом, їдальнею на 80 посадових місць, бібліотекою. Загальна площа приміщень становила 2990 м., кількість класних кімнат - 16, площею 864м.2

10 листопада 1972 року вона широко відкрила двері своїм вихованцям. В світлі, просторі класи школа прийняла близько 360 учнів.

На свято відкриття приїхали поважні гості із Зарічного та Рівного. Зі слів очевидців, то було величне свято: море квітів, прапори, святковий і піднесений настрій. На свято зібралися люди різних поколінь: від малечі до людей похилого віку.

Згодом школа була забезпечена новими учнівськими партами, столами, техніч­ними засобами навчання, демонстраційним і роздатковим матеріалом, належним чином були оформлені класні кімнати.

Наповнюваність класів була великою, а бажання учнів вчитися ще більше. В Нобельській школі навчалися діти із сусідніх сіл: Кутина, Заозер'я, Задовжа, Любиня. В 1975 році відбувся перший випуск учнів Нобельської середньої школи. Путівку в самостійне життя школа дала 25 випускникам, шестеро з яких стали вчителями. Одна з них працює в школі і нині. Це Дробуш (Шкльода) Ольга Федорівна.

У 1974 році прибувають Пожарська Олена Адамівна, Жолондієвська Люд­мила Григорівна, Захленюк Надія Петрівна, Ковальчук Галина Іванівна, Ходневич Катерина Данилівна, Дехтерук Надія Яківна.

У 1975 році прибувають Юник Петро Михайлович і Юник Марія Петрівна.

Колишні випускники згадують його з вдячністю за вимогливість, чесність, добропорядність.

 У 1976 році – Шимків Надія Миколаївна, Кречко Володимир Миколайович, Кречко Ярослава Станіславівна.

  У 1977 році -  Куликович Марія Кіндратівна, Полюхович Василь Іванович, Ніколайчик Надія Петрівна, Ломазей Галина Адамівна, Жданович Іван Михайлович, Богданович Микола Якович.

  У 1979 році – Сарич Віталій Сергійович.

  У 1980 році – Сарич Світлана Павлівна, Демчук Марія Павлівна, Куцевич Наталія Миколаївна.

  У 1981 році – Козловська Галина Антонівна, Ковалевич Галина Антонівна,  Кравчук Микола Матвійович, Гулюк Світлана Миколаївна.

  У 1982 році – Полюхович Василь Миколайович, Шкльода Валентина Олексіївна, Васюрчик Анатолій Миколайович, Полюхович Світлана Сергіївна.

  У 1983 році – Чепак Василь Федосійович, Василевська Людмила Григорівна.

  У 1984 році – Шкльода Ольга Федорівна, Чернякович Катерина Петрівна, Дехтерук Олександр Якович, Юшкевич Алла Миколаївна.

5 вересня 1984 року поет-байкар Микола Красюк та видатний білоруський письменник Сергій Граховський (народився в с. Нобель) відвідали Нобельську школу.

У 1985 році прибула  Янчук Тамара Адамівна.

 

На зміну Шкльоді Миколі Семеновичу в 1986 році директором школи був призначений Сарич Віталій Сергійович, який до цього часу працював завучем школи та викладав уроки фізики.

 

Зусиллями вчительки української мови та літератури Сарич Світлани Павлів­ни в 1988 році був створений музей історії села, в якому були зібрані відомо­сті про передовиків праці, матеріали про Велику Вітчизняну війну, воїнів- афганців, про Петра Ходневича, стародавні речі домашнього вжитку та інше.

 

Не одне покоління вихованців навчала хімії та біології Креневич Євдокія Сте­панівна, фізики - Куцевич Марія Василівна, російської мови та літератури - Гайдай Валентина Григорівна, української мови та літератури - Шкіль Леся Леонтіївна, завідувала бібліотекою Шкльода Надія Василівна.

З вдячністю багато випускників згадують своїх перших вчителів: Ташликович Софію Євдокимівну (40 років педагогічного стажу без жодного лікарняно­го), Шкльоду Поліну Максимівну, Креневич Лідію Михайлівну...

З 1989 року по даний час педагогічний колектив очолює Проневич Надія Миколаївна. Завдяки її зусиллям школа має охайний естетичний вигляд та належну матеріальну базу.

 

У 1989 році у школу прибувають Куликович Леонід Васильович, Куликович Марія Олексіївна, Демчук Федір Володимирович, Лишня Світлана Василівна, Лишній Віталій Миколайович. У 1990 році прибуває Рожець Микола Андрійович. У 1991 році прибуває Демчук Жанна Миколаївна.

У 1993 році - Креневич Степан Іванович, Сорочиць Ніна Павлівна, Шкльода Марина Василівна, Куликович Андрій Андрійович.

У 1994 році - Ходневич Олена Федорівна.

            У 1997 році бібліотекарем стає Шкльода Жанна Михайлівна.

У 1998 році - Кушнерук Олександр Григорович, Кушнерук Людмила Дмит­рівна, Огейчук Руслан Іванович.

 У 2000 році - Молодиченко Людмила Григорівна, Філончук Іван Іванович.     

 У 2002 році - Віднічук Світлана Анатоліївна.

 У 2003 році - Опанасюк Ніна Сергіївна, Шкльода Жанна Віталіївна, Ташли- кович Наталія Федорівна.

У 2004 році - Власовець Наталія Анатоліївна.

У 2006 році - Назаренко Світлана Сергіївна, Шкльода Світлана Андріївна.

У 2008 році - Черепович Андрій Миколайович.

У 2009 році - Шкльода Тетяна Василівна, Жданович Ольга Іванівна.

 У 2011 році – Вовчук Богдан Миколайович.

 У 2012 році –  Шкльода Леся Віталіївна.

 У 2013 році – Огейчук Юлія Олександрівна та Ходневич Ірина Анатоліївна.

  У 2014 році-  Шкльода  Інна Валентинівна.

 У 2016 році- Куликович Любов Олександрівна.

На даний час в школі навчається 63 учні, працює 20 педагогів. 10 вчителів, які працюють в школі є її випускниками.

Comments:
Only authorized users can leave comments.